Po styczniowym zakryciu Plejad przez Ksieżyc w lutym czeka nas podobne zjawisko, czyli zakrycie Gem przez Księżyc. Noc jest już zdecydowanie krótsza niż w styczniu i trwa na początku miesiąca 14h41m (w tym 10h59m nocy astronomicznej) a pod koniec 13h06m (w tym 9h33m nocy stronomicznej).
16 lutego o godzinie 5:05 Słońce wejdze w znak Wodnika.
9 lutego nastapi półcieniowe zaćmienie Księżyca. W Polsce zaćmienie to odbędzie sie przy wschodzącym Księżycu, w związku z czym obserwacja tego zjawiska będzie utrudniona.
Wykres przedstawiającego widoczność tego zjawiska.
W lutym Merkurego będzie można zaobserwować na porannym niebie. Z każdym dniem będzie on świecił coraz jaśniej ale też coraz krócej przed wschodem. 1 lutego Merkury wzejdzie na 1h14m przed Slońce i bedzie miał jasność 0.7mag. 28 lutego Merkury będzie miał jasność już -0.1mag ale wzejdzie dopiero na pół godziny przed Słońcem.
Widoczność Merkurego pół godziny przed wschodem Słońca


Wenus wciąż króluje na wieczornym niebie. Jednak jej jasność już systematycznie spada (od -3.2mag na początku miesiąca do -1.9mag pod koniec miesiąca)
Widoczność Wenus wieczorem


Mars będzie bardzo trudny do zaobserwowania. Przez caly miesiąc bdyie wschodził na pół godziny przed Słońcem i miał jasność 1.3mag. Jednakże koniunkcje z Ksieżycem i Jowiszem pod koniec miesiąca ułatwią jego odnalezienie. Na poprawę widoczności Marsa trzeba będzie poczekać do połowy maja.

Od połowy miesiąca na porannym niebie będzie się powoli wspinał Jowisz (jasność -2.0mag). Próby jego znalezienia można podejmować już od 12 lutego. Warunki widoczności największej z planet będą się szybko i systematycznie poprawiały tak, że pod koniec miesiąca wzejdzie już 47 minut przed Słońcem.
Jowisz na pół godziny przed wschodem Słońca


Władca pierścieni, Saturn, zbliża się do opozycji (8 marca). Jego jasność będzie stała i wynosiła 0.7mag a 28 lutego wzejdzie już tylko 34 minuty po zachodzie Słońca.
Saturn o północy