W marcu, jak co roku, noc zrówna się z dniem. Od 20 marca noce staną się coraz krótsze i coraz mniej czasu będzie na obserwacje nocnego nieba. Na początku miesiąca będzie jeszcze trwała 13h03m (w tym 9h29m nocy astronomicznej) ale pod koniec miesiąca już tylko 11h11m (w tym tylko 7h24m nocy astronomicznej).
12 marca o godzinie 6:45 Słońce wejdzie w konstelację Ryb.


W marcu Merkury (-0.1mag na początku miesiąca, -2.0mag oststaniego dnia marca) znika z porannego nieba. 21 marca wschodzi równo ze Słońcem ale nawet wcześniej będzie bardzo trudno dostrzeglany z powodu niskiej jasności i bliskości do Słońca (górna koniunkcja 31 marca). Od 4 kwietnia będzie go można znowu zobaczyć na niebie wieczornym.
Do 6 marca Merkury będzie się znajdował w konstelacji Koziorożca, po czym wejdzie w gwiazdozbiór Wodnika gdzie pozostanie do 23 marca. W tym miesiącu "planeta złodziei" skończy swą wędrówkę po nocnym niebie w gwiazdozbiorze Ryb.
Królowanie Wenus na wieczornym niebie również dobiega końca. Od początku miesiąca jej jasność szybko spada (1 marca -1.8mag, 27 marca 2.2mag) a godzina jej zachodu szybko zbliża się do godziny zachodu Słońca (dolna koniunkcja 27 marca). Pod koniec miesiąca można jednak zacząć jej szukać na niebie porannym.
Wenus będzie można znaleźć przez cały miesiąc w gwiazdozbiorze Ryb.
Widoczność Wenus wieczorem
Widoczność Wenus rano

Mars (1.2mag przez cały miesiąc) wciąż będzie bardzo trudny do zaobserwowania. Przez caly miesiąc będzie wschodził na pół godziny przed Słońcem i miał jasność 1.3mag. Koniunkcje z Ksieżycem i innymi planetami powinny ułatwić jego poszukiwania. Na poprawę widoczności Marsa trzeba będzie poczekać do połowy maja.
Na początku miesiąca Marsa należy szukać w gwiazdozbiorze Koziorożca. Od 12 marca będzie można go znaleźć w konstelacji Ryb.

Jowisz kontynuuje swoją wspinaczkę. Wciąż jasny (-2.0mag przez cały miesiąc) staje się coraz łatwiejszy do zaobserwowania na porannym niebie. W połowie miesiąca wschodzi już na godzinę przed Słońcem a 31 marca już tylko na 17 minut po nadejściu świtu stronomicznego.
Przez cały miesiąc Jowisz będzie przebywał w konstelacji Koziorożca
Jowisz na pół godziny przed wschodem Słońca

8 marca Saturn (0.7mag przez cały miesiąc) znajdzie się w opozycji, co oznacza, że będzie widoczny przez całą noc. Od tego dnia bedzie świcił coraz niżej jednak nawet 31 marca zajdzie dopiero o 5:00. Przez cały miesiąc będzie sie znajdował w gwiazdozbiorze Lwa.
Saturn o północy

13 marca Uran (5.9mag) znajdzie się w koniunkcji ze Słońcem co znacznie utrudni jego obserwowanie. Na początku miesiąca można próbować go jeszcze wypatrzyć na wieczornym niebie na granicy gwiazdozbiorów Koziorożca i Ryb (którą przekroczy 28 marca w kierunku Ryb). Do zobaczenia Urana potrzebna jest dobra lornetka.
Położenie Urana w marcu
(uwzględniono nazwy gwiazd jaśniejszych niż 6.0mag)

Neptun (8.0mag) przez cały miesiąc będzie świecił w Koziorożcu. Do jego zaobserwowania wymagana jest silna lornetka.
Położenie Neptuna w marcu
(uwzględniono nazwy gwiazd jaśniejszych niż 7.0mag)