12:00 Początek rejestracji uczestników
14:30 Otwarcie konferencji
_____________________________________________________________________
15:00
25 lat obserwacji fotometrycznych w Obserwatorium na Suhorze
Jerzy Kreiner, Katedra Astronomii, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
15:20
Astronomia i Kultura
Dragomir Marchev, Shumen University, Bulgaria
15:40
Obserwacje uczniowskie w MOA Niepołomice
Zbigniew Głownia, MOA Niepołomice
16:00 Przerwa
16:20
"Kilka wynikow z obserwacji malymi teleskopami"
Stanisław Zoła, OAUJ + KAUP $
16:40
Spektroskopia dla amatorów - czyli jak prosto i ciekawie realizować pomiary spektrokopowe w placówkach dydaktyczno-oświatowych
Piotr Kołaczek-Szymański, Instytut Astronomiczny Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego
17:00
Spektroskopia niskiej rozdzielczości wykonywania przy pomocy pryzmatu obiektywowego i filtrów blokujących.
Katarzyna Drozd, Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
17:15 Koniec sesji
17:30 Wyjazd autokaru z Krakowa do ośrodka "Ostoja górska" w Koninkach
19:00 Kolacja, zakwaterowanie
_____________________________________________________________________
8:30 Śniadanie
9:00
Naziemne wsparcie obserwacji satelitarnych
Andrzej Pigulski, Instytut Astronomiczny Uniwersytetu Wrocławskiego
9:20
Małe teleskopy wspomagają teleskop kosmiczny Kepler.
Joanna Molenda-Żakowicz, Instytut Astronomiczny Uniwersytetu Wrocławskiego
9:40
Obserwacje gwiazd typu T Tauri za pomocą satelity MOST
Michał Siwak, KAUP (NCN)
10:00
tdb
Grzegorz Stachowski, Katedra Astronomii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie
10:20
Importance of small telescopes in the follow-up of transient events from the Gaia mission.
Łukasz Wyrzykowski, Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Warszawskiego
10:40 Przerwa
11:00
GLORIA robotic telescope network
Petr Kubánek, Fyzikální ústav Akademie věd ČR
11:20
Globalny Teleskop Astrofizyczny (współautor Krzysztof Kamiński)
Wojciech Dimitrow, Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
11:40
"Rantiga Osservatorio MPC-D03. Obserwacje i poszukiwania małych ciał w Układzie Słonecznym z wykorzystaniem zdalnie sterowanego teleskopu.",
prelegenci: Michał Kusiak i Michał Żołnowski Michał Kusiak, Obserwatorium Astronomiczne UJ, Krakow + Rantiga Osservatorio, Tincana, Włochy
12:00
Testy optyczne teleskopu PlaneWave CDK17.
Marcin Cikała, Obserwatorium Astronomiczne im. T. Banachiewicza
12:20
Charakterystyka i przegląd teleskopów Officina Stellare
Przemysław Żołądek, Delta Optical G.Matosek H.Matosek Sp.
12:40
Astrobazy w województwie lubuskim
Michał Żejmo, Instytut Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego
13:00 Przerwa na obiad
14:00 Wycieczka do Obserwatorium Astronomicznego UP na Suhorze
SESJA IV (A.Słowikowska)
16:00
Naprawdę tania fotometria
Arkadiusz Olech, Centrum Astronomiczne PAN im. M. Kopernika
16:20
Ground based photometry with nanotelescopes
Jan Janik, Dept. of Theoretical Physics and Astrophysics, Masaryk University
16:40
Problemy prądu ciemnego w systemach CCD małych teleskopów
Adam Popowicz, Instytut Electroniki, Wydział Automatyki Elektroniki i Informatyki, Politechnika Śląska
17:00
JAstroCam - Narzędzie wspomagające obserwacji z wykorzystaniem CCD.
Marek Budyn, -
17:20
Program obserwacyjny dla małego teleskopu
Paweł Kankiewicz, Zakład Astrofizyki, IF, UJK Kielce
17:40
Pi of the Sky
Arkadiusz Ćwiek, Uniwersytet Warszawski - Wydział Fizyki
18:00 Przerwa
18:20
Obserwacje optyczne śmieci kosmicznych
Edwin Wnuk, Obserwatorium Astronomiczne UAM Poznań
18:40
Projekty obserwacji planetoid na małe teleskopy
Agnieszka Kryszczyńska, Instytut Obserwatorium Astronomiczne, UAM
19:00
Project Dwarf: first results of the observing campaign
Theodor Pribulla, Astronomical Institute of Slovak Academy of Sciences
19:20
Wykorzystanie małych teleskopów do obserwacji tranzytów planet pozasłonecznych
Damian Puchalski, Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
19:40 Kolacja
_____________________________________________________________________
8:00 Śniadanie
8:30
“Inter-Longitude Astronomy” Project : Variable Stars at Different Time Scales
Ivan L. Andronov, Department "High and Applied Mathematics", Odessa National Maritime Univers$
9:00
Period Variations in the Intermediate Polars: EX Hydrae, FO Aquarii, V1323 Herculis(RXS J180340.0+401214) and V405 Aurigae
Vitalii Breus, Odessa National Maritime University
9:20
Zaćmienie AZ Cas 2012-2013. Wstępne wyniki kampanii fotometrycznej i spektroskopowej
Cezary Gałan, Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
09:40
Kwee-van Woerden method: To use or not to use?
Jan Janik, Dept. of Theoretical Physics and Astrophysics, Masaryk University
10:00
Obserwacje gwiazd zmiennych w Narodowym Obserwatorium Turkeckim (TUG).
Artur Rutkowski, OAUJ
10:20
Superwybuch zaćmieniowej nowej karłowatej HT Cas - analiza obserwacji z małych teleskopów
Karolina Bąkowska, Centrum Astronomiczne im. M. Kopernika, Polska Akademia Nauk
10:40
Gwiazdy zaćmieowe o ekscentrycznych orbitach
Waldemar Ogłoza, Katedra Astronomii, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
11:00 Zamknięcie konferencji
11:30 Wyjazd autokaru do Krakowa
13:00 Przyjazd do Krakowa w okolice dworca PKP
#################################################################################